30. NÉMET NEMZETISÉGI HAGYOMÁNYŐRZŐ GÁLAMŰSOR

Iskolánkban - immár 30 éve – október 2. vagy 3. hetében kerül sor a német nyelvi versenyekre és a hét lezárásaként a hagyományőrző estre a Szepetneki Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatásával.

A nyelvi verseny keretében tanulóink szótanuló és nyelvhelyességi versenyeken vettek részt, melynek jutalmazása a gálaműsor keretében történik. Tanulóink német nyelvű produkciókkal – dalokkal, mondókákkal készültek a hagyományőrző estre.

Hagyományaink csak akkor maradhatnak meg, ha megéljük őket. Mi több mint 30 éve ezt tesszük.

Intézményünk ma Zala vármegye egyetlen olyan német nemzetiségi nyelvet oktató intézménye, amely a nemzetiségi értékek megőrzését és átadását, továbbítását is célul tűzte ki, és azt a gyakorlatban is megvalósítja.

Célunk a német nyelv tökéletesítése, népszerűsítése, a hagyományok megtartása mellett a helyi közösség összetartása is a nyelven keresztül.