Állatok világnapja

"Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért - te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt."

/Márai Sándor/

Ez a nap a vadon és a háziállatok jogaira, az ember és az állat kapcsolatára, barátságára hívja fel a figyelmünket. Az Állatok Világnapjának az alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik a mindennapjainkat, segítőtársak és barátként gazdagítják az életünket.

Az ünnep célja, hogy az ember és az állat közötti barátságot erősítse, és felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Ahhoz, hogy háziállataink jól éljenek, csak mi magunk tudunk gondoskodni, azonban a vadon élő, veszélyeztetett fajok megóvásában is részt vehetünk.