Magyar Diáksport Napja

2024. szeptember 27-e a Magyar Diáksport Napja, melyhez iskolánk is csatlakozott. Intézményünk fontos feladata, hogy megőrizzük diákjaink egészségét és megszerettessük velük a mozgás örömét. A rohanó, digitalizált világunkban kiemelt szerepet kap az aktív testmozgás bármilyen formája. Fontos minden ember számára az egészséges életmód elsajátítása, rendszeres megélése, a lelki egyensúly megtartása. Erre kifejezetten jó alkalom a minden évben megrendezendő Magyar Diáksport Napja, ahol aktivizálni tudjuk diákjainkat és kollégáinkat. Az eseményen 82 gyermek és 15 fő tanár vett részt. A mozgásos aktivitást zenés aerobikos bemelegítéssel kezdtük a nyolcadikas lányok közreműködésével, ahol minden gyermek és több kolléga is részt vett.
A bemelegítés után osztályonként teljesítettek egy változatos akadálypályát. A sportnapot kötélhúzás zárta. Jó volt látni a kollégák kitartását, akik segítették, biztatták saját osztályukat. Jövőre várjuk újra az Magyar Diáksport Napját, ahol újra együtt mozoghat iskola a világ többi iskolájával, diákjával együtt.