„A fenntarthatóságra való felkészítés egész életen át tartó tanulási és szocializációs folyamat, amely tájékozott és tevékeny állampolgárokat nevel, akik kreatív, problémamegoldó gondolkodásmóddal rendelkeznek, eligazodnak a természet-és környezet, a társadalom, a jog és a gazdaság terén, és etikusan felelős elkötelezettséget vállalnak egyéni vagy közös döntéseikért, tetteikért. Ezek az intézkedések biztosítják az egészséges környezetet és a hatékony gazdaságot a jövő számára.” (Czippán Katalin – Havas Péter – Victor András)
Iskolánk ötödik alkalommal csatlakozott a témahét programjaihoz, aktivitásaihoz. A 2025-ös Fenntarthatósági témahét kiemelt (talaj és biodiverzitás, zöldenergia-források, mesterséges intelligencia) és állandó komplex témái (hulladék, valamint tudatos fogyasztói magatartás és fogyasztóvédelem) a fenntarthatóság rendszerében.
Célunk, hogy a diákok figyelmét koncentráltan ráirányítsuk a fenntarthatóság fontosságára, a környezetvédelemre és az ehhez szükséges tudatos cselekvésre és gondolkodásra neveljük őket.
A pedagógusok és diákok osztályonként környezetismeret, természettudomány, földrajz, biológia, fizika, kémia, állampolgári ismeretek, rajz, technika tanórákon dolgozták fel a választott tematikát/oktatócsomagot.